Jak podłączyć nową inwestycję do sieci ciepłowniczej – porady dla dewelopera

Jeśli jesteś inwestorem obiektu budowlanego - budynku wielorodzinnego, dużego obiektu handlowo - usługowego czy sportowego powinieneś wybrać ogrzewanie sieciowe. O przewadze ogrzewania z sieci nad innymi źródłami, możesz przeczytać na naszym portalu.

Powinieneś już na etapie koncepcji projektu inwestycji skontaktować się z lokalnym dostawcą ciepła sieciowego. Najważniejsze kroki związane z przyłączeniem do systemu ciepłowniczego to:

  • złożenie wniosku o wydanie warunków technicznych przyłączenia do sieci ciepłowniczej. Na podstawie danych przedstawionych we wniosku i ustaleń z Inwestorem wykonane zostaną analizy techniczno – ekonomiczne, w zakresie możliwości przyłączenia do sieci,  zaplanowane koszty inwestycji i eksploatacji;
  • podpisanie z dostawcą (po zrealizowanej inwestycji) umowy sprzedaży ciepła. Umowa określa m.in. zasady dostawy ciepła, zobowiązania stron, wielkość zamówionej mocy cieplnej na potrzeby ogrzewania, ciepłej wody, wentylacji lub inne. Po podpisaniu umowy rozpoczyna się dostawa ciepła do obiektu.


Szczegółowe informacje na temat przyłączenia do sieci ciepłowniczej oraz wzory dokumentów dostępne są u lokalnego dostawcy ciepła.

Zobacz również: „Kup ciepło do swojej firmy”


 

Oferty

Elektrociepłownia Chorzów
Elektrownia Skawina

Partnerzy portalu

Ogrzewnictwo.pl
Elektrociepłownia Chorzów
Elektrownia Skawina
portal Elektrownia jądrowa
Kup ciepło do swojego domu
Kup ciepło do swojej firmy
O portalu | Korzystanie z serwisu | Kontakt w sprawie partnerstwa | Zastrzeżenia prawne

Wszystkie materiały są objęte prawem autorskim. Przedruk, powielanie, dystrybucja lub w innej, jakiejkolwiek formie, przetwarzanie, bez zgody Wydawcy jest zabroniony. Działania wbrew powyższym zapisom skutkują odpowiedzialnością karną wynikającą z prawa autorskiego i praw pokrewnych. Copyright © 2010 by cieplo-sieciowe.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.